Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kapı ve/veya pencere sinekliği ölçüsü almak için dıştan dışa yükseklik ve genişliği ölçmeniz yeterli.

Aluminyum profillerimiz 17mm ve 25mm genişliğinde olmak üzere 2 farklı çeşittir.

Pliseli sinekliği dış yüzey yerine pencere-kapı girintisine yerleştirmek istiyorsanız, girintiler arası yüksekliği ve genişliği ölçünüz.

Önemli Bilgi: İç girintiye yapılan montajda dikkat edilmesi gereken husus kasa profilinin genişliğinden dolayı yükseklik ve genişlikte 8cm kullanım alanı daralacaktır.

Önemli Bilgi: İç girinti ölçüsü alınırken sıva, inşaat vs hata payları dikkate alınmalı, tesviyesi iyi olmayan alanlarda içten montaj önerilmemektedir.

Genel olmasa da, birçok sineklik firmalarında şu şekilde fiyatlandırmalar gözüküyor. Örneğin 50×100 pencere gibi ölçüler üzerinden fiyatlandırmalar yaparak müşterileri kendilerine çekmek için ucuz fiyat koyarlar. Aslında 50×100 gibi pencere standartı yoktur. Genel standart 60×120’dir. Eğer pencereleriniz 50×100 değilse normal fiyat uygulaması yaparak sizlere pencereniz standartın üstünde diyerek plise sineklik fiyatlarını değiştirirler.

Bu durum bizim ilkelerimize aykırı olmasından ötürü müşterilerimize telefon ile net ölçülerini aldıktan sonra plise sineklik fiyatları hakkında bilgi vererek aklınızı karıştırmayız.

× Whatsapp